icon_appstack_2x

   Volume Purchase Program, kuruluşların Apple uygulama lisanslarını toplu halde satın alıp kullanıcılara dağıtabilmesine olanak tanıyan bir uygulama. Her bir çalışanın ayrı ayrı uygulama satın alması ve bu sistemin yönetimi imkansıza yakın. Dolayısıyla bu program sayesinde istediğiniz kadar lisansı paket halinde satın alıp kullanıcılarla lisans anahtarları paylaşmak hayat kurtarıcı bir çözüm haline gelebilir.

   Peki lisans anahtarlarının dağıtımını nasıl yönetebilirsiniz?

   Airwatch ile… Airwatch VPP lisanslarınızı Airwatch yönetici ekranından yüklemenizi, dağıtmanızı ve yönetmenizi sağlıyor. Lisansları yalnızca bir grup cihaza ya da spesifik olarak elediğiniz belli cihazlara dağıtabilir, kullanımdaki lisans sayısı, kullanıma hazır lisans sayısı gibi bilgileri Airwatch üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Uygulama bir cihazdan kaldırıldığında, kullanılabilir lisans sayısının artması işlemini Airwatch arka planda Apple VPP servisleri ile iletişim kurarak çözüme kavuşturur.

   Apple, VPP hizmetlerini Türkiye’ye sağlamadığı için bu özellik IHS Telekom’un Airwatch müşterileri için atıl durumda idi. Artık bu durum eğitim kurumları için geçerli değil. Türkiye’deki eğitim kurumları VPP ile paket lisans satın alıp öğrenci, öğretmen ya da çalışanlarına dağıtabiliyor. IHS Telekom teknik ekipleri Airwatch müşterimiz olan eğitim kurumlarında VPP lisans dağıtımını hayata geçirdi ve lisanslar da mobil cihazlar gibi tek bir noktadan, Airwatch üzerinden yönetiliyor.

Son Yazılar

Akıllı Çözümler Konferansı

Akıllı Çözümler Konferansı

IDC, modern kurumsal BT ortamlarına çözüm-odaklı bakış sunacak yeni konferansını sunmaktan gurur duyar. İletişim ve birlikte çalışma...

Mobil Cihaz Yönetimi Nedir?

Mobil Cihaz Yönetimi Nedir?

Bilişim teknolojilerinin yakın geçmişte yaptığı sıçrama ile birlikte mobil cihazların geldiği nokta aslında çok sürpriz olmadı. Konuşma ya da...