teacher toolsMobil cihazlar yalnızca kurumsal alanda değil, eğitim sektöründe de önemli bir araç olarak yerini almış durumda. Öğrenci ve öğretmenlere dağıtılan tabletler sayesinde neredeyse tüm eğitim materyalleri dijital haliyle kullanılabiliyor. Eğitim amacıyla kullanılan mobil cihazlar kurum tarafından sağlanabildiği gibi, öğrenci ya da öğretmenlerin kendi tabletlerini kullanarak (BYOD) sisteme dahil oldukları örnekler de oldukça fazla. Dolayısıyla bu mobil cihazların da tek bir sistem üzerinden yönetilir olması bir gereklilik halini alıyor.

Airwatch, uzun süredir eğitim sektöründe hizmet veriyor olmanın getirdiği tecrübe ve bilgi birikimi ile, eğitim kurumlarının ihtiyaçlarına özel bir ürün geliştirdi. Teacher Tools ismi ile duyurulan ürün, öğretmenler için Airwatch Teach, öğrenciler için Airwatch Learn uygulamasını sunuyor. Öğrenciler derse ait materyalleri görüntüleyip kullanırken, öğretmenler derse kayıtlı öğrencilerin tabletlerini yönetebiliyor. Ekran şifresini unutan öğrencilerin şifresini uzaktan sıfırlayıp, All eyes up front komutu ile sınıftaki cihazları geçici olarak kullanıma kapatıp öğrencilerin dikkatini toplayabiliyor.

Teacher Tools sayesinde tüm cihazlar Airwatch ile merkezi olarak yönetiliyor ve ilgili materyal ve uygulamalar Airwatch ile cihazlara dağıtılıyor.

Classes

AllEyesUpFront

Son Yazılar

Akıllı Çözümler Konferansı

Akıllı Çözümler Konferansı

IDC, modern kurumsal BT ortamlarına çözüm-odaklı bakış sunacak yeni konferansını sunmaktan gurur duyar. İletişim ve birlikte çalışma...